Tydzień ze Świętym Franciszkiem

23 listopada 2017

Święty Franciszek z Asyżu jest patronem naszego Przedszkola. Ten wielki Przyjaciel Jezusa zna każdego z nas po imieniu i oręduje w niebie za nami.

Przez cały tydzień pozdrawialiśmy się po włosku, śpiewaliśmy włoskie piosenki, a w czwartek w naszym jadłospisie pojawiły się tylko włoskie potrawy. Radości było wiele, zwłaszcza, że nie wszyscy radzili sobie z dłuuugim makaronem, który uciekał z talerza?
W niedzielę 9 października 2011 roku o godz. 1500 razem z Rodzicami uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu, by uczcić naszego Patrona i wyprosić Jego błogosławieństwo.

My też chcemy poznawać Franciszka. Dlatego przez cały tydzień wędrujemy Jego śladami po włoskiej ziemi. Zajrzeliśmy do Asyżu, by zobaczyć ukwiecone uliczki, którymi chodził i łąkę, na której rozmawiał z ptakami. Bracia Franciszka z kapucyńskiego klasztoru pokazali nam habit i sznur, jakim był przepasany. Próbowaliśmy też oswoić wilka z Gubbio i uczyć się od Franciszka miłości do stworzeń.