Wrzesień u Niezapominajek

26 października 2021

Nowy Rok Szkolny 2021-2022  rozpoczęliśmy w nowej sali, z nowym pakietem edukacyjnym, nowymi zabawkami i nowymi siłami po wakacjach. Największym powodzeniem „od zawsze” cieszy się jednak nasz plac zabaw. Dzieci chętnie na nim przebywają bawiąc się w różnorakie gry i zabawy.

15 września wyruszyliśmy wraz z innymi grupami na wycieczkę do Garbowa, na działkę do rodziców Julki z 4-latków. Zobaczyliśmy tam m.in. ogród warzywny, w którym najbardziej nas zainteresowały … arbuzy, ponadto, za ogrodzeniem zobaczyliśmy: kury, gęsi, perliczki. Największym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw, piknik, a na nim: pieczenie kiełbasek.

17 września byliśmy na  wycieczce w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Zapoznaliśmy się tam m.in. z funkcjonowaniem biblioteki, zobaczyliśmy jak wygląda czytelnia, jakie książki, płyty i gry można tam wypożyczać. Obejrzeliśmy też papierowy teatr japoński kamishibai. Ten teatr oglądaliśmy już w naszym przedszkolu,
w wykonaniu p. Jadzi.

20 września wraz ze wszystkimi przedszkolakami w Polsce świętowaliśmy: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Pani Justyna, dyrektor przedszkola złożyła nam życzenia oraz obdarowała słodką niespodzianką. Również panie z grupy złożyły dzieciom życzenia. Zjedliśmy też uroczyste śniadanie.

23 września uczestniczyliśmy w koncercie Filharmonii Lubelskiej,
na którym m.in. zapoznaliśmy się z instrumentami smyczkowymi.

29 września byliśmy na wycieczce w Wydawnictwie Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”. Mogliśmy tam zobaczyć jak wygląda drukarnia, a w niej jak powstaje książka. Już wiemy ile wysiłku trzeba włożyć w jej powstanie. Na pamiątkę wizyty w wydawnictwie dostaliśmy okolicznościowe pamiątki: książeczki o świętych i zakładki.

Nasza codzienność jest bardzo ciekawa, bogata w zabawy, zajęcia różnego rodzaju.

Niech Bóg nam błogosławi na cały ten rok szkolny.