Piknik rodzinny w Pliszczynie

22 czerwca 2023

 

„Byliśmy na weselu w Kanie Galilejskiej”.

Nasze przedszkole zorganizowało u Ojców Sercanów, w Pliszczynie, Piknik Rodzinny pt.: „Wesele w Kanie Galilejskiej”. Odbył się on w niedzielę, 18 czerwca 2023 roku.

Piknik rozpoczął się Uroczystą Eucharystią sprawowaną przez o. Andrzeja Pomazańskiego, sercanina. W czasie Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za cały Rok Szkolny 2022-2023. A było za co dziękować i uwielbiać Boga za wielkie rzeczy, które nam w tym czasie okazał.

Piknik, był też tego przykładem. Od samego rana padał deszcz. Modliłyśmy się o słoneczną pogodę. Wzywałyśmy też pomocy naszych zmarłych sióstr, szczególnie tych, które mieszkały w Lublinie. Przygotowania do pikniku odbyły się w deszczu. A po Eucharystii … wyszło słońce i osuszyło teren. To było cudowne doświadczenie. Chwała niech będzie Bogu.

Na piknik zaproszony był p. Robert Górniak pseudonim artystyczny: „Jaś Pociecha”, który wcielił się w rolę starosty weselnego. Dzieci zamieniły się w parę młodych i gości weselnych. I tak, byliśmy świadkami i uczestnikami wesela. Był orszak ślubny, napełniano „stągwie” wodą, były tańce lednickie i świeckie. No i uczta, przy suto zastawionych stołach, na których znalazły się m.in. sałatki, ciasta, owoce, soki. Prawdziwe wesele. Ucztą dla ducha była Ewangelia o weselu w Kanie Galilejskiej (J 2, 1-11).

Starosta weselny zaprosił też wszystkich gości weselnych do naszej polskiej Kany Galilejskiej, do Częstochowy. Odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, była też procesja z Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.   Małżonkowie byli zaproszeni do tego, by przypomnieć sobie dzień swojego ślubu i jeszcze raz zawierzyć swoje małżeństwo, dzieci i nasze rodziny Najlepszej Matce

Dziękujemy dobremu Bogu za ten czas doświadczenia rodzinnej, serdecznej atmosfery przy Sercu Jezusa i Sercu Matki. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji i przebiegu naszego pikniku i pełnione posługi liturgiczne w czasie Eucharystii. Dzieciom z grupy 5-latków za animacje śpiewu na Eucharystii, a rodzeństwu za pomoc w malowaniu twarzy, pomoc przy popcornie i modelowaniu balonów. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.