Poradniki dla rodziców: dzieci w wirtualnej sieci, nastolatki w wirtualnym tunelu!

22 lutego 2024

15 lutego odbyło się w naszym Przedszkolu spotkanie rodziców i pracowników  z p. prof. ucz. dr hab. Moniką Przybysz na temat: „Wpływ mediów społecznościowych na dzieci”.

Pani Monika w sposób prosty a jednocześnie bardzo kompetentny i potwierdzony badaniami naukowymi ukazała wpływ korzystania ze smartfonów na nasze zdrowie i życie. Związek nadmiernego przebywania w świecie wirtualnym i jego negatywny wpływ na kształt naszych relacji międzyludzkich, tworzący się w młodym odbiorcy wizerunek siebie i wzrastający poziom depresji oraz myśli samobójczych u dzieci i młodzieży.

Długotrwałe przebywanie w sieci powoduje zaburzenia układu krwionośnego, nerwowego, negatywnie wpływa na naszą psychikę, życie rodzinne i powoduje konsekwencje ortopedyczne. Poznanie mechanizmów działania naszego mózgu pozwoli nam uświadomić sobie przyczyny i skutki naszych zachowań w sieci, ale też umożliwi bezpieczne korzystanie ze smartphonów.

Poniżej możliwość pobrania poradników dla rodziców na temat: dzieci i nastolatków w wirtualnej sieci. Zawarte tam raporty z badań naukowych, biją na alarm i uświadamiają wagę zagrożenia, jakie niesie ze sobą zbyt wczesne i bez kontroli korzystanie przez dzieci ze smartfonów.

broszura-Dzieci_w_wirtualnej_sieci_wydanie_III_17_02_2022-1

broszura-Nastolatki_w_wirtualnym_tunelu-18_02_2022

Pani Monika udostępniła jeszcze kilka raportów i film pokazujący problem dzieci i młodzieży.

Rodzice którzy są zainteresowani otrzymaniem tych materiałami prosimy o zgłoszenie tego paniom z grupy do której uczęszcza ich dziecko. Materiały zostaną im przesłane na e-mail.